Obchody Święta Policji w Pińczowie - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Obchody Święta Policji w Pińczowie

W miniony czwartek w pińczowskiej komendzie odbyły się uroczyste obchody z okazji Święta Policji. Nominacje na wyższe stopnie otrzymało 28 policjantów. Dwóch funkcjonariuszy zostało odznaczonych srebrnym medalem za długoletnią służbę.

Uroczystość rozpoczęła się od meldunku złożonego Komendantowi Powiatowemu Policji w Pińczowie insp. Jarosławowi Kosikowi oraz uroczystego wprowadzenia pocztu sztandarowego. Szef pińczowskich funkcjonariuszy przywitał wszystkich uczestników zbiórki, a następnie odczytano nazwiska policjantów, których postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Spraw Wewnętrznych odznaczono Srebrnym Medalem za długoletnia służbę oraz srebrną odznaką zasłużony policjant. Odznaczenia dla wymienionych funkcjonariuszy  zostały wręczone podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Kielcach w dniu 22 lipca 2020 roku. Kulminacyjnym punktem uroczystości było mianowanie policjantów na wyższe stopnie policyjne. W korpusie aspiranckim 17, 8 funkcjonariuszy w korpusie podoficerskim oraz w korpusie szeregowych 3 funkcjonariuszy. Nominacje wręczyli Komendant Powiatowy Policji w Pińczowie oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie indywidualnie gratulując każdemu z mundurowych nominacji oraz życząc dalszych sukcesów zawodowych. W czasie uroczystości nie zabrakło również życzeń oraz podziękowań dla funkcjonariuszy oraz ich rodzin za trud i poświęcenie związane z służbą w Policji.

W minioną niedzielę w kościele Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie odbyła się Msza Święta w intencji będących w służbie oraz zmarłych policjantów Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

 
Źródło: KPP w Pińczowie

  • Obchody Święta Policji w Pińczowie
  • Obchody Święta Policji w Pińczowie
  • Obchody Święta Policji w Pińczowie
  • Obchody Święta Policji w Pińczowie
  • Obchody Święta Policji w Pińczowie