Skusił się na portfel gospodarza - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skusił się na portfel gospodarza

Pińczowscy kryminalni zatrzymali w miniony piątek 29-latka, podejrzanego o dokonanie kradzieży pieniędzy w kwocie 2500 złotych. Za taki czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek rano mieszkanka gminy Kije zgłosiła kradzież pieniędzy w kwocie 2500 zł, które znajdowały się w portfelu, leżącym na ladzie kuchni. Była to właścicielka gospodarstwa agroturystycznego, które gościło od dłuższego czasu kilku pracowników firmy budowlanej. Noc poprzedzająca zgłoszenie była ich ostatnią spędzoną w tym miejscu. Dlatego też mężczyźni postanowili uczcić to przy kieliszku alkoholu. Impreza zakończyła się późną nocą, a rano okazało się, że goszczącej ich kobiecie zginęły pieniądze.  

Kryminalni od razu rozpoczęli ustalać dokładny przebieg zdarzeń, opierając się na zeznaniach wszystkich mieszkańców gospodarstwa. To pozwoliło im wytypować 29-letniego mężczyznę, który w trakcie czynności przyznał się do dokonania kradzieży. nie udało się odzyskać skradzionych pieniędzy, ponieważ podejrzany zasłonił się utratą pamięci spowodowaną ilością wypitego alkoholu. Mieszkaniec województwa śląskiego wyraził jednak skruchę, chęć dobrowolnego poddania się karze, zwrotu skradzionych pieniędzy i przeprosin pokrzywdzonej.

Wyrażony żal może świadczyć o tym, że mężczyzna przemyślał już swoje postępowanie. Nie mniej jednak to nie wystarczy aby uniknął odpowiedzialności. Sprawcy kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

opr. D.S.

źródło: KPP w Pińczowie