Mikołajkowo - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mikołajkowo

W dniu Świętego Mikołaja pińczowscy policjanci jak co roku wzięli udział w projektach profilaktycznych realizowanych wspólnie ze szkołami podstawowymi. Siedzibę jednostki odwiedziły natomiast członkinie stowarzyszenia Chaty Boguckiej.

Pomimo niesprzyjającej pogody dzieci ze szkół w Młodzawach Dużych i Górach chętnie towarzyszyły mundurowym podczas prowadzonych kontroli drogowych. Obserwując zachowania kierowców rozpoznawały popełniane przez nich wykroczenia. Kiedy takie się pojawiały, dzieci w imieniu Św. Mikołaja wręczały użytkownikom czterech kółek drewnianą rózgę z przestrogą o zagrożeniach jakie niosą tego typu zachowania. Dla jeżdżących prawidłowo była laurka i pochwały od najmłodszych.

Miłym akcentem tegorocznych mikołajek była wizyta w jednostce Policji członkiń stowarzyszenia Chata Bogucka, z którymi pińczowska komenda na co dzień współpracuje w ramach różnego rodzaju programów profilaktycznych i promocji naszego regionu. Panie przebrane w mikołajkowe stroje pojawiły się, aby złożyć na ręce komendantów świąteczne życzenia zdrowia i sukcesów w pracy zawodowej na najbliższy rok.Wyk. D.S
Źródło: KPP Pińczów